O společnosti Green To Grow
Při zrození Green to Grow stál náš závazek jako rodičů, poskytnout našim dětem co nejlepší péči a ochránit je před riziky, kterých jsme si byli vědomi.

Zjistili jsme, že naše cesta byla - a vlastně pořád je - pro nás inspirující, ale zároveň i tak trochu znepokojivá. Znepokojivá, neboť jsme postupně odkrývali, kolik pro člověka nebezpečných látek lidstvo vymyslelo a stále používá. Inspirující, protože jsme se stali součástí neustále sílícího hnutí poznat a eliminovat tato nebezpečí a navrhnout zdravou alternativu.

Během studia řady zdrojů jsme postupně odhalovali rizika, jimž jsou vystaveni naši nejmenší, a byli jsme překvapeni, kolik nebezpečí se nachází v základních potřebách jako jsou jídlo, oblečení, ložní prádlo, mýdla, hračky. Což však bylo mnohem náročnější, bylo najít rozumnou a bezpečnou alternativu.

Naše rozhodnutí založit společnost Green to Grow a vyrábět řadu kojeneckých plastových lahví bez BPA přišlo jako reakce na množící se studie o potenciálním nebezpečí výrobků z polykarbonátů, které obsahují bisfenol A (BPA) - neurologický, vývojový a reprodukční toxin - a také z naší frustrace z nedostatku jiné volby. Byli jsme přesvědčeni, že i jiní rodiče, znepokojeni touto situací, by přivítali bezpečnou alternativu i za cenu vyšších výdajů.

Jádrem naší filozofie je přesvědčení, že produkty se mají vyrábět z co nejkvalitnějších a zdravotně nezávadných materiálů. Výsledkem našeho dlouhodobého výzkumu, který předcházel založení společnosti, je řada kojeneckých potřeb, které splňují ty nejpřísnější kritéria zdravotní nezávadnosti a zároveň jsou praktické, s moderním designem. Abychom se ujistili o co nejvyšší kvalitě našich výrobků, tyto jsou pravidelně testovány na BPA, ftaláty a olovo v environmentálním laboratoři v Chicagu.

Během naší práce jsme přišli k názoru, že není možné oddělit to, co je dobré pro naše děti od toho, co je dobré pro naši planetu. V tomto směru hledáme a uplatňujeme obchodní praktiky, které jsou šetrné k životnímu prostředí a při každém našem rozhodnutí zohledňujeme aspekt životního prostředí. Používáme recyklovaný papír a sójové barvy na všech baleních našich výrobků a ostatních tištěných materiálech.

Naše společnost byla založena rodiči obávajícími se o zdraví svých dětí. Věděli jsme, že mnozí další rodiče přivítají možnost používat produkty, které jsou pro jejich děti bezpečné a neobsahují chemické látky a zároveň jsou ekologicky akceptovatelné.

Rádi bychom, aby naše produkty poskytovaly to, co každý rodič hledá - bezpečný a zdravotně nezávadný produkt pro své dítě.


(c) 2011 JML Group s.r.o.
Zakladateli společnosti Green to Grow jsou Michael Ritterbrown a Shelley Aronoff.
Společnost sídlí v Glendale, California, USA